Cvičíme s dětmi.

STROLLERING® – Mateřská v pohybu je soubor sportovních aktivit pro maminky a tatínky (nejen) s kočárky. Hlavním prvkem je sportovní dynamická chůze, která se v rámci intervalového tréninku střídá s kardio cviky, posilováním s důrazem na problematické partie a protahováním. Jde o outdoorový program, u kterého rodiče spojí pravidelnou procházku s kočárkem s cíleným cvičením na čerstvém vzduchu. I děti si tak od malička zvykají, že sport a pohyb jsou přirozenou součástí života, tj. že hýbat se je normální. Strollering je rozšířený již po celé České republice a Slovensku. Více na www.strollering.cz.

Tipy na cviky pro Vás připravila Edita Berková – fitness instruktorka, instruktorka lyžování a in-line bruslení, ale hlavně akční maminka a zakladatelka STROLLERINGu®, která je neustále v pohybu, neustále září s úsměvem na tváři, energie má na rozdávání a neustále chrlí nápady a podněty přinášející pohyb do života. 

Cviky s miminky nebo kojenci od 4. měsíce

Do cviků můžete zapojit i děti, které již samy drží hlavičku vzpřímeně. Cvičení s novorozenými miminky je nevhodné, jako zátěž raději použijte lahev s vodou nebo činky.

Počet opakování si zvolte sami podle své zdatnosti:

≫ pro začínající – cca 5 opakování

≫ pro středně zdatné – cca 8–12 opakování

≫ pro sportovně založené – cca 15–25 opakování