To nejlepší pro dětské bříško

Není potřeba se stresovat, protože miminko Vám dá samo vědět, kdy je připravené získat více energie z příkrmů. Obvykle to poznáte podle toho, že kolem 6. měsíce už sedí s oporou, převaluje se z bříška na záda a snaží se ovládat svůj malý jazýček. Také mu již přestává stačit mateřské mléko. Pokud si nejste jistá, zda je vhodný čas, zamyslete se: budí se děťátko v noci na další krmení, sleduje Vás u jídla a natahuje se po něm, nebo si žužlá ručičky?

Mléko bude stále ještě základem stravy Vašeho děťátka, ale všechny tyto změny v chování jsou signálem, kterým se Vám dítě snaží naznačit, že už je připravené na kašovitou stravu. Buďte proto vnímaví. Pokud plně kojíte, doporučujeme začít s příkrmy od ukončeného 6. měsíce. Jestliže již přikrmujete kojeneckou mléčnou výživou a dítě vypije více jak jeden litr mléka denně, můžete začít dříve, nikoliv však před ukončeným 4. měsícem. V každém případě doporučujeme se o zavádění příkrmů poradit s Vaším dětským lékařem.

Veškeré suroviny vždy důkladně uvařte a rozmixujte nebo propasírujte. Nepoužívejte žádné dochucovací prostředky a ani sůl, dětem by se neměly pokrmy solit až do jednoho roku věku. Při výběru surovin dbejte na jejich čerstvost, nahnilé ovoce a zeleninu neokrajujte a celé vyhoďte. Vše pečlivě omyjte pod tekoucí vodou.

Ovoce a zelenina ze zahrádky jsou vždy čerstvé. Jejich kvalitu však ovlivňuje půda, ve které jsou pěstovány, spodní vody, místo pěstování, způsob přihnojování, způsob skladování, atd. Proto mohou obsahovat látky, jako dusičnany, dusitany, těžké kovy, mykotoxiny (skladové plísně) a další kontaminanty. Hladina těchto látek sice obvykle nepřekročí hygienické normy, ale jsou tam.

 

Doporučujeme!

161 4

BIO mléčná ovocná kaše

Mléčná kaše je vhodným příkrmem pro Vaše dítě, může být  podávána od 6. měsíce věku dítěte. 250 g

více informací k produktu

BIO zeleninový příkrm jarní mrkev

Zeleninový příkrm pro kojence a malé děti, od ukončeného 4. měsíce věku. Určeno pro zvláštní výživu. Obsahuje malé množství alergenů. Neobsahuje lepek a laktózu. Bez přídavku mléka a mléčných produktů. 125 g

více informací k produktu

BIO masozeleninový příkrm s bramborami, hovězím masem a mrkví

Zelenino-masový příkrm s brambory pro kojence a malé děti, od 8. měsíce věku.  Určeno pro zvláštní výživu. Neobsahuje lepek. 220 g

více informací k produktu

BIO krupicová kaše s vanilkou

Obilný příkrm pro kojence a malé děti od ukončeného 4. měsíce věku. Mléčno-obilná kaše.  Určeno pro zvláštní výživu. Obsahuje lepek.

více informací k produktu

BIO ovocný příkrm jablko a banán

Ovocný příkrm pro kojence a malé děti, od ukončeného 4. měsíce věku. Určeno pro zvláštní výživu. Neobsahuje lepek. Bez přídavku cukrů-obsahuje přirozeně se vyskytující cukry. 250 g

více informací k produktu

BIO ovocný příkrm jablko, banán a suchary

Ovocný příkrm pro kojence a malé děti, od 6. měsíce věku. Určeno pro zvláštní výživu. Obsahuje lepek. 190 g

více informací k produktu