Největší zábava? Hraní!

Jakmile se miminko naučí brát předměty do rukou a udržet je, bude se natahovat po všem, co je v jeho okolí. Dávejte proto pozor, ať kolem něj jsou jen samé bezpečné věci.

Pokud už si Vaše děťátko umí samo sáhnout pro svou oblíbenou hračku, je-li v jeho dosahu, také ji brzo snadno zvládne přendávat z ruky do ruky. Obrovskou zábavou pro ně je tuto hračku znovu a znovu pouštět na zem, případně se pro ni shýbat. Chrastítka jsou také docela zábavná, ale kelímky nebo jiné drobné předměty, do kterých se dají strkat prsty nebo celá ruka, ty jsou snad ještě zajímavější. Děti si často jako hračku vybírají to, co pro ně není vůbec určeno. Tyto předměty je zpravidla nejvíce fascinují. K zdaleka nejoblíbenějším hračkám proto patří různé dálkové ovladače a mobilní telefony, ale také např. miska se psím žrádlem, elektrické zásuvky nebo kabely elektrospotřebičů. Rodiče proto musí na své děťátko neustále dohlížet.

Pojď si se mnou hrát!  

Svět je příliš kulatý a nabízí mnoho lákavých pokušení, než aby děti klidně ležely na zádech. Mají hodně práce s poznáváním lákadel a někdy z toho mohou být pořádně unavené. Pro chvíle odpočinku můžete nad postýlku pověsit barevné pohybující se předměty. Možná to oceníte i v noci, kdy se dítě po probuzení zabaví těmito předměty a zapomene, že původně chtělo svým pláčem přivolat rodiče. Hračkou, která zaujme, může být i maňásek zhotovený ze staré ponožky. Nemusí vypadat jako kašpárek ani jako princezna, ale čím více různých úchytů na něm bude, tím lépe. Využijte na jeho ozdobení i různé materiály, jen dejte pozor, aby byly pro dítě bezpečné.

Tip 

Na starou ponožku našijte střapce a dva knoflíky tak, aby vznikl jakýsi obličej. Ponožku pošijte zbytky pestrých látek, naplňte ji vatou nebo textilními zbytky a pořádně sešijte, aby ji Váš malý raubíř nezničil hned při prvním seznamování. Maňásek určitě zajistí mnoho zábavy děťátku i Vám.

 

Doporučujeme

161 4

Nevylévací hrnek na učení s brčkem

Hrnek má měkké, flexibilní silikonové brčko a hygienický uzávěr ideální při cestování. 1 ks, 300 ml

více informací k produktu

nature kroužek se zvířátkem

Měkká hračka pro Vaše nejmenší vyrobená z bio bavlny.

více informací k produktu

Ochrana na rohy nábytku, 4 ks

Chrání Vaše dítě před zraněním od rohů dveří, židlí, stolů a polic. Tento výrobek je pomůcka pro ochranu Vašeho dítěte- nenahrazuje dohled. Díky kulaté formě a pružnému materiálu tlumí náraz.

více informací k produktu

Látková kniha na hraní

Látková kniha na hraní vyvolává zvídavost malých průzkumníků a nabádá je ke hře.

více informací k produktu