Sdílení a tisk

color #000000
color #000000

Těhotenství týden po týdnu

Těhotenství i porod jsou velkým zázrakem. Spolu s námi se můžete připravit na to, co Vás v průběhu něho čeká.

Podívejte se na sérii videí, kde můžete týden za týdnem vidět průběh celého těhotenství. Dozvíte se, co se s Vaším tělem, ale i tělem Vašeho miminka děje. Tedy jak postupně roste a vyvíjí se jednotlivé části jeho tělíčka. To však není vše. Ve videích naleznete i různá doporučení pro jednotlivé týdny těhotenství.

Dozvíte se, jak Vám může pomoci cvičení, kdy a proč přijímat více vápníku do těla či více pít. Připravíte si také porodní plán a naplánujete cestu do nemocnice.

Přejeme krásné těhotenství a mnoho krásných zážitků s Vaším maličkým zázrakem.

Láska na první pohled. 

1. – 9. týden

Uvnitř Vás se začal rodit úplně nový život. Podívejte se, jak se Vaše maličké postupně vyvíjí. A na rady, jak se v prvních týdnech těhotenství chovat.

Cítit se těhotná. 

10. – 15. týden

Toto období je nesmírně důležité pro vás oba. Vy začínáte cítit změny na svém těle a miminku se pomalu vyvíjí prstíky, hlasivky, ale i oči, uši a ruce. Zjistěte, jaký úžasný zázrak se ve Vašem těle odehrává.

Dýchejte klidně! 

16. – 20. týden

Věděli jste, že v tomto období začíná Vaše maličké mrkat a jeho srdíčko začíná pumpovat krev? A pokud Vy slyšíte zvonek, Vaše dítě ho slyší také.

Dává to smysl! 

21. – 25. týden

Čas neuvěřitelně letí. Vaše bříško je již větší a navzájem se s maličkým vnímáte. Mluvte s děťátkem, zpívejte mu, protože Vás slyší a poznává Váš hlas.

Oči dokořán. 

26. – 30. týden

Příchod miminka se již blíží a Vy se určitě nemůžete dočkat. Vaše maličké také ne, už pomalinku otevírá i svá očička. Podívejte se na doporučení pro tyto týdny.

Téměř u cíle. 

31. – 35. týden

V tomto období je nejdůležitější hodně odpočívat, ale i seznámit se s různými pozicemi, které Vám mohou pomoci od bolesti. Zjistěte si také nejkratší cestu do nemocnice.

Tohle není konec, ale teprve začátek! 

36. – 40. týden

Nejen Vy, ale i Vaše miminko se připravuje na porod. Nepřepínejte se a hodně odpočívejte. Velmi brzy přijde na svět Váš malý zázrak.