Sdílení a tisk

color #000000
color #000000
260 1

HiPP Mamasanft olej, 100ml

Masážní olej se vzácným BIO mandlovým olejem, dále obsahuje jojobový a kokosový olej, extrakt z rakytníku a antioxidanty. Vhodný i pro masáž hráze.

více informací k produktu

Weleda těhotenský pěstící olej, 100ml

Zpracován z vysoce kvalitních čistě přírodních surovin. Obsahuje mandlový a jojobový olej, olej z pšeničných klíčků, výtažek z květů arniky a směs přírodních éterických olejů.

více informací k produktu

Bi-Oil tělový a pleťový olej, 60ml

Pečující výrobek s obsahem vitaminů A a E, s olejem z měsíčku, levandule, rozmarýnu a heřmánku

více informací k produktu

Alverde tělový olej proti striím, 100 ml

Tělový olej podporuje díky kombinaci extraktu z divokého slézu a hodnotným rostlinným olejům jako je pupalkový, jojobový a olivový elasticitu a pružnost pokožky během a po těhotenství.

více informací k produktu

Babylove masážní krém, 150 ml

Krém obsahuje komplex zpevňujících látek, který při pravidelné masáží bříška, stehen, hýždí a prsou zamezuje vzniku strií.

více informací k produktu

Doporučujeme!

Striím na stopě

Těhotenství je pro kůži opravdu velká výzva. Zatímco z důvodu lepšího prokrvení pleť obličeje působí krásně svěže, pokožka na prsou, bříšku a stehnech potřebuje zvláštní pozornost a péči.

 

Pokožka má schopnost přizpůsobovat se změnám těla, rozpínat se a smršťovat, ale během těhotenství na potřebné přizpůsobení se nemusí mít dostatek času. Další zátěží jsou také hormonální změny, při kterých se v podkoží usazuje více vody, proto je svrchní vrstva pokožky sušší a napjatá. To vše může vést k vnitřnímu natržení kožní tkáně a vzniku strií.

Striím na stopě 

Strie jsou viditelné narůžovělé či rudě-fialové proužky, podobné jizvičkám. Vznikají hlavně na břiše, ale také na prsou, hýždích, bocích a stehnech. Viditelnými se stávají hlavně během posledního trimestru. Pro maminku ani děťátko nepředstavují žádné zdravotní riziko, ale přirozeně se mnoho maminek obává o svůj vzhled.

V první fázi mají světlou barvu a mohou svědit, v druhé fázi se prodlužují a rozšiřují, stávají se tmavšími a ve fázi třetí, když „vyzrají“ a pokožka již není napnutá, stávají se světlejšími a tím se může zdát, že mizí.

Vzhůru do boje! 

Vznik strií je podmíněn také dědičně a i proto je důležitým krokem prevence s cílem zajistit, aby si pokožka zachovávala svoji pružnost.

V jídelníčku pomohou nejen potraviny bohaté na vitaminy E a C, zinek a oxid křemičitý, ale také pitný režim. U péče o pokožku samotnou se pak zaměřte na udržování její vláčnosti a pružnosti aplikací přípravku k tomu určenému (těhotenské pečující oleje či krémy). Nejedná se pouze o dobu těhotenství, ale i dobu po porodu, kdy se tělo postupně vrací do své původní formy.

Pravidelné jemné masáže ohrožených oblastí nebo hlazení bříška lehkými krouživými pohyby správně zvoleným přípravkem prospívají nejen pokožce, ale také vytváří pouto mezi Vámi a děťátkem. A to za tu chvilku denně určitě stojí!