Budu zde pro Vás psát různé postřehy a zkušenosti z období, které se dá popsat mnoha protiklady: nejkrásnější a nejnáročnější, doba zázraků a ztráta schopnosti tvořit vícečlennou větu…jistě už víte. Budeme se probírat obdobím přípravy na těhotenství, těhotenstvím a dětmi od novorozence dál. 

Není nic krásnějšího, než když se na Vás Váš miláček poprvé usměje, když k Vám vztáhne ruce, když řekne "máma" a vykulí ty největší oči na světě. V tu chvíli pro malého drobečka uděláte i nemožné a odpustíte mu cokoliv. Je zvláštní, že mnohdy nevíte, jestli se v noci konečně po mnoha dnech vyspíte, zda budete mít to štěstí a vypijete si svou kávu v klidu nebo do Vás zahučí na 2 loky nebo ji večer studenou vylijete. Je to období, kdy se o sobě jako rodiče hodně dozvíte, kdy v určitém ohledu pochopíte své rodiče.  

Období očekávání přírůstku do rodiny a první roky života Vašeho dítka jsou opravdu pestré. 

Mimochodem o čem se baví Vaše příbuzenstvo, když se sejde? U nás na každé rodinné oslavě padnou historky o tom, co jsme my dospělí vyváděli jako malí. Naše úžasné chytrosti a přeřeky, které už každý zná nazpaměť, ale vždy nás zaručeně znovu a znovu pobaví. 

Já sama mám 3 děti (14 a 9 let a 8 měsíců), což mi dává každodenně mnoho příležitostí učit se. A také již 13 let pracuji jako výživový poradce ve firmě Kondice Pro, kde otázky stravy, pohybu, relaxace a vůbec jak doma zavést zdravější způsob života řeším každý den.

Ráda se s Vámi o zkušenosti mé a mých dětských i dospěláckých klientů podělím a doufám, že v nich najdete inspiraci i pro Vaši rodinu!


 

     Jindra Jeníková