Detox

Cítíte se unavení, bez nálady a energie? Nic Vás nebaví a do ničeho se Vám nechce? Nejraději byste celé dny prospali? Vyzkoušejte detoxikační kúru. Pročistí tělo a Vy tak získáte novou energii.

Pokud se rozhodnete podstoupit detox, musíte pít dostatečné množství vody, nejlépe s citronem, bylinné/ovocné čaje nebo neslazené zeleninové/ovocné šťávy. Na každých 10 kilogramů váhy vypijte denně 4 dcl vody.

Detoxikace není hladovka. Pokud nepřijímáte energii, nemůžete ji ani vydat a to není cílem – dbejte tedy na to, jak často a co jíte. Strava by měla být lehká a vyvážená. Třikrát denně si dejte hlavní jídlo a dvakrát denně svačinku. Sacharidy konzumujte spíše dopoledne, odpoledne se zaměřte na bílkoviny.

Při detoxikaci je záměr nepřijímat další toxické látky – vynechte tedy bílou mouku, rafinovaný cukr, konzumujte co nejvíce čerstvých a lokálních potravin v malých porcích. Vyhněte se příliš kořeněnému, smaženému a tučnému jídlu.

Při čištění organismu pomůže také zelený ječmen, chlorela a spirulina nebo ostropestřec. Všechny tyto doplňky stravy najdete v dm.