Sdílení a tisk

color #000000
color #000000

Nespoléháme se na slova, ale na činy!

Jedna z našich zásad zní, že chceme příkladně působit na společnost v našem okolí. A proto se velmi zabýváme aktuálním tématem společenské odpovědnosti. Přitom nepočítáme s prázdnými slovy, ale se skutečnými  činy: 90% výrobků dm značky pochází od dodavatelů ze střední Evropy a to z velké části z Německa a ze Švýcarska. Tak jsou zajištěna pracovní místa, zkracuje se transportní cesta a redukuje se tím produkce CO2 a také následky takového znečištění ovzduší. Dále jsme součástí podpory sítí WWF (World Wide Fund For Nature) – jedné z největších světových nezávislých organizací na ochranu přírody.

 

Balení přátelská k životnímu prostředí 

Odpovědný obchod pro nás také znamená zvolit svědomitě obaly výrobků podle materiálů a možnosti jejich opětovného zpracování. Z tohoto důvodu mají suroviny jako papír a celulóza původ jen z certifikovaných lesů

 

Malé věci s velkým účinkem 

Často jde o maličkosti, jak lze vyrábět produkty přátelské životnímu prostředí. Jeden příklad: Denkmit přírodní tablety do myčky na nádobí jsou velmi pečlivě a na míru vrstveny do kartonové krabice. Při stejném obsahu je tedy použito o 20g méně kartonu na balení. Ročně se tak ušetří dohromady více než 11 tun kartonu na cenných zdrojích. Kromě toho skládací karton obsahuje vysoký podíl recyklovaných materiálů.

 

Pečeť kvality pro produkty trvale udržitelného rozvoje 

Díky balení, které je přátelské životnímu prostředí, byly tablety do myčky Denkmit oceněny pečetí Analýzy Ekoefektivity 2010. Tato analýza bere v úvahu všechny aspekty, které se týkají výrobku a jeho životního cyklu, počínaje volbou a zpracováním surovin. Pečeť je vyhrazena pouze pro ty produkty, jež splňují kritéria trvalé udržitelnosti a ta jsou zároveň i přímo měřitelná a dají se porovnávat s vlastnostmi ostatních produktů. Dalším výrobkem oceněným pečetí Analýzy Ekoefektivity 2010 jsou plenky babylove ve velikostech od midi až po juniorplus.

 

Opakovaně použitelné nákupní tašky  

Zodpovědné zacházení s přírodními zdroji by nás mělo doprovázet na každém kroku. Proto pracujeme na postupném zavádění opakovatelně použitelných nákupních tašek a sáčků, které jsou šetrnější k životnímu prostředí. U pokladen v našich prodejnách najdete širokou nabídku tašek od jednorázových tašek z recyklovatelných materiálů, papírových tašek, přes pevné opakovatelně použitelné tašky až po vratné tašky z bavlny. Nabídku tašek neustále rozšiřujeme směrem k jejich opakovatelné použitelnosti. Tím se snažíme snížit množství plastového odpadu.