Sdílení a tisk

color #000000
color #000000

Při výběru barvy hraje roli celá řada faktorů.

Barvy rosé, růžové, tělové, korálové, bordeaux – výběr barev rtěnek je opravdu nekonečný. Samozřejmě pak spousta žen trpí pochybnostmi, jakou barvu si vybrat. Přitom je ale třeba říci, že pro každý typ existuje vhodná rtěnka. Proto vám přinášíme tipy, jak správnou rtěnku nalézt.


 


 

Která barva se ke mně hodí?
 

Stejně něžné jako blondýnky se světlou kůží jsou také barvy, které právě jim budou obzvláště slušet: tělové, meruňkové, starorůžové, nebo světle růžové odstíny přirozeně rozzáří porcelánovou pleť. Pokud použijete světlou barvu rtěnky, pak v každém případě zdůrazněte oči. Jinak bude celkový look působit nudně. Pokud se nebojíte velkých kontrastů, můžete zkusit také tmavě červenou – ale bez modrého podtónu.

Máte světlou pleť a načervenalé vlasy? Tak vyzdvihněte teplé tóny. Zkuste rtěnku v odstínech hnědé. Když máte náladu na extravaganci, použijte teplé červené odstíny a zaručeně přitáhnete pohledy okolí. Ale pozor, studená fialová se k Vašemu typu příliš nehodí.

Pokud máte tmavé vlasy a pleť v barvě slonové kosti, pak Vám budou slušet nápadné barvy rtěnky. Okouzlujícího efektu „a lá Sněhurka“ dosáhnete výraznými červenými rty. Také růžové a fialové odstíny se k tomuto typu hodí.
Na denní nošení jsou ideální tělové odstíny. Držet dále byste se měla od zářivých oranžových tónů, Vaše pleť by totiž působila bledě.

Tmavovláskám s bronzovou nebo olivovou pletí báječně sluší výrazné barvy. Tmavě růžová, čokoládově hnědá, fuchsiová, ostružinové barvy nebo bordeaux jsou ideální barvy rtěnky pro Váš typ. Také oranžová bude vypadat velmi výrazně.

S tělovými odstíny, teplou červenou nebo hnědými tóny se tmavé typy se zesvětlenými vlasy „a lá Beyonce Knowles" nespletou. Blondýnky s bronzovou pletí by se měly vyhnout výrazným barvám, především oranžové a růžové, protože pak by vypadaly příliš uměle. Lepší jsou růžová, meruňková či tmavě růžová.

Jsou-li Vaše vlasy zrzavé nebo fialové, pak jsou pro Vás tělové odstíny ideální na denní nošení. Na večer je vhodné použít červenou rtěnku: ta se ale musí hodit k teplému eventuálně studenému podtónu barvy Vašich vlasů. Neméně důležité je také šetřit na líčení očí, protože barva rtěnky a vlasů v odstínech červené mají být tím nejvýraznějším na Vašem looku!

Od úzkých po plné: barvy podle tvaru Vašich rtů.
 

Máte to štěstí a jste obdařena plnými rty? Tak to můžete v podstatě používat jakoukoliv barvu rtěnky, která se hodí k Vašemu typu.

Smyslné rty vyzývající k polibku můžete mít i s úzkými rty, chce to jen správně nalíčit. Nejlépe se to podaří se světlými odstíny a leskem na rty. Tmavé rtěnky jen zdůrazní kontrast a Vaše rty budou působit ještě užším dojmem. Pro úzké rty je nepostradatelná konturovací tužka, kterou naneste na vnější okraj rtů. 

Jak zvolit vhodnou barvu rtěnky podle příležitosti
a outfitu?

 

Make-up, a tím pádem také rtěnka, se musí hodit k dané příležitosti a outfitu. Do práce či školy jsou ideální decentní světlé barvy. Nápadnější barvy je vhodné použít na rande, párty nebo na večer.

Pokud chcete upoutat pozornost svým nápadným outfitem, pak by měly být Vaše rty upozaděny, a to tělovými nebo růžovými tóny. Zvolíte-li nápadnější rtěnku k džínám a tričku, pak budete působit rockovým a hravým dojmem. Klasické červené rty jsou perfektní k elegantnímu outfitu, a je jedno, jestli to budou malé černé nebo kalhotový kostým.