Umění relaxace se lze naučit. Vyzkoušejte sami, co je pro Vás to pravé.

Odpočinek je základní potřebou našeho těla. Má zásadní význam pro udržení tělesného i duševního zdraví. S odpočinkem je pevně spjato také uvolnění a měli bychom se mu věnovat nejpozději v době, kdy tělo a mysl začnou vysílat první varovné signály. Je tomu tak proto, abychom si mohli od zátěže včas oddychnout a obrnit se před příchodem té další.

Přetížení organismu se může projevit lhostejností, poruchou spánku, únavou, bezradností a podrážděností.

Existují dva druhy uvolňovacích technik. Buď uvolňujeme tělo, což se následně projeví i na naší psychice nebo se vědomě snažíme uvolnit naše myšlenky, čímž se uklidní i tělo.

Naučte se nějaké relaxační cvičení: zavřete na chvilku oči a postupně napínejte a uvolňujte každičkou část tělo, od prstů u nohou až po špičku nosu. Představte si, že jste na libovolném místě na světě a uvolněte svou mysl. Pohleďte na moře, pohlaďte si koňskou hřívu, poslouchejte šumění větru v korunách stromů. Užívejte si vysněnou přírodu – fantazii se meze nekladou. Pokud jste našli klid a rovnováhu, otevřete oči a vraťte se zpět do všedního dne.

Dobře Vám udělá i výlet do přírody. Už 30 minut strávených v přírodě Vás uvolní. Lesy, louky i parky poskytují mozku tolik dojmů, že během krátké chvilky zapomenete na stres a každodenní starosti.

Poslouchejte oblíbenou hudbu, ta dokáže ovlivnit náladu i myšlenkové pochody. Můžete si i pobrukovat nebo zpívat – hluboké dýchání podporuje trávení a uvolňuje organismus.

Načerpejte novou životní sílu.

Stýkejte se s přáteli. Přátelství je velmi důležité pro naše vnitřní uspokojení. Při příjemném rozhovoru se problémy zdají být malicherné. Netopte se sami ve svých starostech a problémech. Zkuste si vyslechnout objektivnější názor druhé strany. Pomáhá to nejen Vám, ale i Vašemu přátelství.

Štědrá gesta působí přímo blahodárně na lidskou psychiku. Již malá pomoc může něco změnit. Zkuste se řídit mottem: „Každý den alespoň jeden dobrý skutek.“ nebo „Úsměv nestojí nic.“. Uvidíte, že dobrý pocit Vás zahřeje u srdce.

Sportujte. Pohyb dokonale vyváží náročný pracovní den. Najděte motivaci a sport, který Vám bude vyhovovat a bude Vás bavit. Zapište si termín tréninku do kalendáře a berte ho jako důležitou součást svého života.

 

Načerpejte inspiraci pro podzimní oddych:

161 4

Balea*

koupelová sůl z Mrtvého moře s vůní růží 200 g

více informací k produktu

AirWick

life scents elektrický ohřívač vosku strojek 1 ks + náplň 33 g

více informací k produktu

Profissimo

éterický olej levandule 10 ml

více informací k produktu

Balea

pleťová maska 2 x 8 ml, více druhů

více informací k produktu

Garnier

superhydratační vyplňující textilní maska 1 ks

více informací k produktu

tesori

pěna do koupele 500 ml, více druhů

více informací k produktu

Lipton

čaj 20 nálevových sáčků, více druhů

více informací k produktu

Balea

koupel 500 ml, 2 druhy

více informací k produktu

Balea*

dárkový set koupelové koule 4 ks

více informací k produktu

Albi

konfety do koupele v lahvičce 1 ks

více informací k produktu

tetesept

mořská sůl 900 g, více druhů

více informací k produktu

Weleda

regenerační olej s granátovým jablkem 100 ml

více informací k produktu