Je dobré dávat pozor na to, s čím přijde Vaše citlivá pokožka do kontaktu. Produkty, které obsahují syntetické, vonné a konzervační látky nebo uměle vyrobené vonné oleje, nepřichází v úvahu. Rovněž nepoužívejte kosmetiku vyrobenou z geneticky změněných látek nebo minerálních olejů.
 

To je skvělé! 

V dm nemusíte dlouho hledat, jelikož velké množství produktů je označeno jako trvale udržitelných. Jednoduše to rozpoznáte podle pečeti BDIH, označení NaTrue, CPK, CPK Bio a nově také Ecocert. Pozor: pokud jste alergik, musíte přesto dávat pozor. Neboť i  BIO produkty mohou obsahovat určité látky, které mohou vyvolat alergii.

 

Biologicky kontrolované 

U přírodní kosmetiky, kterou najdete v dm, je navíc dbáno na použití látek z kontrolovaného biologického zemědělství. Někteří výrobci nabízejí dokonce veganskou kosmetiku, což znamená, že neobsahuje žádné živočišné látky. 

 

Oleje rostlinného původu 

Účinně pečovat o své tělo můžete i bez chemických přísad. Příklad: Oleje jsou pro většinu kosmetických produktů nepostradatelné, protože se starají o jejich vláčnost a konzistenci. Pro výrobu kosmetiky bývají často využívány  minerální oleje, tedy produkty z ropy. Na balení potom najdete označení jako třeba „parafin“. Proto dávejte přednost raději certifikované přírodní kosmetice. Pro její výrobu jsou totiž použity výhradně  oleje, tuky a vosky rostlinného původu jako například olivový olej, sojový olej nebo bambucké máslo. Bývají navíc pletí dobře přijímány, protože jsou postaveny na stejném základu jako pleť. Vaše pleť se tak cítí skvěle!