Bio je bio-logické 

Ve znamení bio 

Dnes často skloňovaný pojem „bio“ pochází z řečtiny a znamená „život“. A pro řadu lidí je hlavní motivací při výběru biopotravin
a produktů šetrných k přírodě právě to, že chtějí žít zdravý a uvědomělý život. Tuto myšlenku dlouhodobě podporuje i společnost dm. 

Biopotraviny jsou produkty ekologického zemědělství. Vznik, výroba a značení biopotravin se řídí zákonem o ekologickém zemědělství č. 242/2000 Sb. a evropským Nařízením Rady (ES) č. 834/2007. 

Bio či ne bio? V čem spočívá rozdíl? 

Biopotraviny jsou jednoduše řečeno ekologicky vyprodukované potraviny. Výrobci biopotravin musí procházet celou řadou kontrol – proto se takové zemědělství nazývá kontrolované ekologické zemědělství. Zpracovatelé bioproduktů jsou lidé uvažující podobně jako ekologičtí zemědělci, neboť se při výrobě biopotravin zřekli používání umělých ochucovadel, barviv a zlepšovadel vůně, chuti a konzistence. Nechávají tedy spotřebiteli zažít biopotravinu v její přirozené barvě, chuti, vůni a kráse. 

Věděli jste, že…? 

Certifikovaný přírodní produkt může být označen jako „BIO“ jedině tehdy, pokud je množství bio složek z celkového složení alespoň 95 %?

Bio v dm 

Společnost dm podporuje myšlenku bio od počátku svého vzniku a snaží se potřeby svých zákazníků zušlechťovat právě tímto směrem. V sortimentu dm můžete vybrat a ochutnat více než 680 různých biopotravin. Novinkou letošního jara je zavedení nové dm značky – dm Bio. Sortiment dm Bio nabízí kvalitní biopotraviny pro zdravé stravování. Základní sortiment obsahuje více
než 45 produktů dm Bio a budeme jej pro Vás postupně rozšiřovat. Zjistěte více o dm Bio zde.

Značení biopotravin

Logo Produkt ekologického zemědělství, tzv. biozebra - v ČR se používá jako celostátní ochranná známka pro biopotraviny a zaručuje, že výrobek splňuje požadavky zákonů o ekologickém zemědělství.


 

Evropské biologo - jeho používání je pro všechny výrobce biopotravin v Evropské unii povinné.

 

Bio - logo používané na biopotravinách vyrobených či zabalených v Německu, splňujících požadavky legislativy EU na biopotraviny. Na českém trhu se s takto označenými potravinami setkáváme poměrně často. U našich sousedů jsou biopotraviny velmi oblíbené a obecně jsou biopotraviny vyrobené v Německu velmi kvalitní.