Šetrný úklid Vašich domovů

Proč preferovat ekologické čističe? 

Víte, že klasické čisticí prostředky obsahují celou řadu účinných, ale pro životní prostředí zatěžujících chemikálií? Jestliže chcete přírodě pomoci, přejděte na přípravky ekologické. Kromě šetrného obsahu mají tyto výrobky i obaly šetrné k životnímu prostředí. 

Jak je poznáte? 

Orientaci nám mohou usnadnit oficiální ekoznačky a nezávislé certifikáty, kterými jsou ekologické čisticí prostředky označeny. 

V dm najdete napříč celým sortimentem více než 60 výrobků šetrných k přírodě. Ekologické výrobky dm značky Denkmit snadno poznáte podle slova „nature“ na obalu.
 


 

Tyto produkty nabízejí v souladu s principy trvalé udržitelnosti alternativu ke konvenčním produktům. V dm tak můžete vybírat z mnoha výrobků splňující výše uvedená kritéria. Kromě řady Denkmit nature také Frosch, Ecover, feel eco a Yellow & Blue.

Značení šetrných úklidových prostředků

Ekologicky šetrný prostředek – jedná se o českou značku, u které se posuzuje biologická rozložitelnost, ekotoxicita pro vodní organismy, dráždivost kůže, kontaminace patogenními organismy, recyklovatelnost obalového materiálu a dávkování. Dopad na životní prostředí u výrobků s ekoznačkou je proto nižší než u běžných produktů.

 

EU Ecolabel - certifikát s platností po celé EU.