Vitalita pro domácí mazlíčky

Potrava pro domácí zvířata by měla obsahovat vitamin A, C, D a E, stejně tak i řadu vitaminů B. Vysoké dávky těchto látek však mohou Vašemu miláčkovi uškodit. Hodnotným a kvalitním krmivem, které ve Vaší dm nabízí například značka Dein Bestes, rozhodně nešlápnete vedle: Přesně totiž vyhovuje potřebám pejsků, kočiček i hlodavců.

 

Všeho s mírou 

Pro přísun vitaminů u psů a koček v zásadě platí, že méně je více. Pokud Vašemu mazlíčkovi podáváte vitaminové preparáty jen podle svého uvážení, které jsou k dostání například na internetu, můžete ho vážně ohrozit na zdraví. Pokud třeba bude štěně dostávat vysokou dávku vitaminu A, může se u něj vyvinout porucha růstu. U dospělých zvířat způsobí předávkování tímto vitaminem změny ve vývinu kostí.

Nezbytné vitaminy 

Že je vitamin A nezbytnou součástí výživy, má ale svůj důvod. Je důležitý především pro oči. Správné zásobování retinolem a vitaminem A se postará o to, že zvíře vidí dobře ve tmě, má hustší srst a zdravou sliznici. Vitamin D potřebuje Váš mazlíček proto, aby se jeho kosti a zuby správně vyvíjely. Vitaminy E a C posilují imunitní systém. Vitamin C navíc zaručí zdravé dásně. Vitaminy B-komplexu jsou nezbytně nutné pro srst, nervy a krevní obraz.

Správné dávkování 

Potřeba výživových látek se u jednotlivců liší. Přísun vitaminů se řídí podle toho, jestli se jedná o mládě, zvíře je březí, postarší nebo nemocné, velké nebo drobné. Proto je složení například výživy pro štěňata zcela jiné než pro dospělé psy. Jestliže pes dospívá kolem roku života, musí se jeho strava přizpůsobit věku, protože strava pro štěňata již není vhodná.

Při pochybnostech se vždy poraďte se svým veterinářem, který ví, co je pro Vaše zvířátko ve výživě to nejlepší – ať už se jedná o domácího mazlíčka, hospodářské zvíře nebo se dostavily zdravotní komplikace.

Jen pro kočky 

Pokud se u Vás o domov dělí zároveň pes i kočka, je určitě důležité, aby kočka neměla přístup k psí misce. Potrava pro psy je určena právě pouze pro ně a neobsahuje na rozdíl od kočičí výživy taurin. Ten si psi umí sami produkovat, ale kočky ne. Pokud by tedy kočka nedostala v potravě taurin, pravděpodobně by se dostavily problémy se srdcem nebo se zrakem.